Mysz Podróżnik

Z polecenia znajomych zostałem zapoznany z fantastyczną osobą, której marzeniem było stworzyć wyjątkowego bohatera. Postać miała odgrywać bardzo ważną rolę w działaniach promujących jego projekt, więc efekt musiał spełniać oczekiwania w 100%!

Moim zadaniem było stworzyć głowę, łapy i paluchy myszy oraz nadać im specyficzny charakter, spójny z wizją i wytycznymi klienta. Zakres prac obejmował koncepcję, szkice i wykonanie elementów, gdzie całość miała nawiązywać do stylu bajkowego i organicznego. Wyrzeźbione w piance i styrodurze detale, zostały wzmocnione, powleczone żywicą, pomalowane i zaimpregnowane. Gotowe elementy zostały przekazane do osoby odpowiedzialnej za stworzenie kostiumu postaci. W jej rękach spoczywało zgrabne połączenie ich w całość, tak aby można było się swobodnie w kostiumie poruszać.

I tak oto staje przed nami Mysz Podróżnik. Niecodzienny widok włóczykija, który przemierza odległe krańce świata i przynosi zawsze dobre wieści, przykuwa uwagę każdej osoby. W szczególności dzieci, które zwyczajnie w świecie uwielbiają mysią obecność 🙂 Film pokazujący gotowy kostium przekazany przez zleceniodawcę.